Health Guide Istanbul


info@healthguideistanbul.com.tr
HAKKIMIZDA MEDİKAL SERVİSLER ESTETİK & MEDİKAL HASTANELER & DOKTORLAR OTELLER TERMAL & SPA TURLAR MAPPA TURİLETİŞİM
Saç Ekimi
Göz Sağlığı
Ağız ve Diş Sağlığı
Plastik Estetik Cerrahi
Check-up
Sağlıklı Zayıflama
Bölgesel Zayıflama
Dermatoloji
Fizik Tedavi
Medikal El ve Ayak Bakımı
Kalıcı Makyaj
Uyku Apnesi
Akapunktur
Kulak Burun Boğaz
Tüp Bebek
» Plastik Estetik Cerrahi

Burun Estetigi

Burun estetiği, diğer adı ile rinoplasti ameliyatı; sadece görünüm açısından değil, kişinin nefes alma fonksiyonu açısından da önemli bir ameliyattır. Eskiden burun estetiği ameliyatı ( rinoplasti ) dendiği zaman, akla burun boyutlarının küçültülmesi gelirdi. Oysa yeni bakış açısında; estetik burun ameliyatından amaçlanan, yüzün diğer bölümleri ile orantılı ve kendi iç bölümleri arasında da uyumlu bir burun yapısı elde etmektir. Bu görüntüyü elde etmek; sadece burun boyutunu küçültmekle olmaz. Eğer gerekiyorsa bazı bölümlere ek yaparak o bölümleri büyütmek gerekebilir.

Kulak Estetigi

Kulak; kıkırdak ve deri dokusundan oluşan bir organımızdır. Yapısal olarak dış kulak, orta kulak ve iç kulak olmak üzere 3 bölümden meydana gelmektedir. Kulak estetik ameliyatları genel olarak, dış kulak dediğimiz kulak kepçesindeki çeşitli yapısal bozuklukları düzeltmek için yapılan ameliyatlardır

Bacak Estetigi

Bacaklardaki problemler; bacağın aşırı ince veya aşırı kalın ve yağlı olması, eğrilikler, diz yanlarında ve ayak bileklerinde aşırı yağ birikimi şeklinde sayılabilir. Bu sorunlar egzersiz veya diyetle çözülebilecek problemler olmayıp genellikle genetik miras sonucu ortaya çıkar. Bazı bayanlar bacaklarının şeklini beğenmediklerinden dolayı etek bile giymemektedirler Bacak bölgesindeki sorunları çözmek için bacak implantı ( calf implant ), liposakşın ve yağ enjeksiyonu gibi yöntemler uygulanmaktadır.

Kol Estetigi

Yaşlanma, deri kalınlığı ve esnekliğinin zaman içinde kaybı ile karakterizedir. Değişikliğe uğramış derinin sarkıklığı alttaki yağ, kas ve kemik dokularının atrofisi (erimesi) ile artmaktadır. Normalda elastik lifler dermis denilen deri iç tabakasının %2-4' ünü oluştururken yaşlanma ile bu oran azalır ve deri esnekliğinin kaybına neden olur. Genelde, yaşlanma genetik faktörlerin kontrolünde olan atrofi ile çevresel faktörlerin kombinasyonu sonucu gelişmektedir. Deri ve derialtı dokular atrofiye uğradıkça yer çekimi deriyi aşağı doğru çeker.Günümüzde vücut konturlarının düzeltilmesi için yapılan işlemler oldukça başarılı olarak uygulanmaktadır.

Yüz ve Boyun Estetiği

Yüz germe yüz ve boyun derisindeki sarkma ve kırışıklıkların düzeltilerek yüzün gençleştirilmesi ameliyatıdır. Yüz gençleştirme ameliyatlarında amaç yüzün değişik bölgelerinde sarkmış ve gevşemiş ciltteki dokuları orijinal yerlerine birtakım dikişlerle asmak ve sarkmış derilerin fazlasını atarak deriyi gerginleştirmektir.

Karın Estetigi

Karın germe karın bölgesindeki fazla derinin ve yağ dokularının çıkartılması ile birlikte karın duvarı kaslarının gerginleştirilmesi ameliyatıdır. Doğumlar sonucu karın derisinde sarkma ve çatlaklar, karın içi organları çevreleyen karın duvarı kaslarında gevşeme oluşmaktadır. Ayrıca yaşın ilerlemesiyle birlikte karın bölgesinde yağ toplanmaları meydana gelir. Abdominoplasti ameliyatı sarkmış ve çatlamış karın derisini germenin yanısıra karın duvarı kaslarını da gerginleştirerek deforme olmuş karın görünümünü düzelten bir işlemdir.

Liposuction

Liposuction vücutta belli bölgelerde toplanan yağların vakum yardımı ile ince kanüller (metal borular) kullanılarak alınması yöntemidir. Bu girişim ile vücudun diğer bölgelerine göre daha fazla yağ toplanması olan yerlerden yağlar alınarak vücuda daha orantılı bir şekil kazandırılmaktadır. Bu işlem göbek, kalça (basenler), bacaklar, diz, bel yanları, sırt bölgesi, ayak bilekleri, kollar ve çene altı gibi bölgelerde özellikle uygulama alanı bulmaktadır.

Yağların uzaklaştırılarak vücuda yeni şekil vermek amacıyla günümüzde bilimsel olarak kabul edilmiş komplikasyonları en az olan tek yöntem, yağların vakum yardımı ile emilmesi yani bilimsel adı ile liposuction yöntemidir. Bu işleme tıbbi literatürde body sculpting, body contouring, suction lipectomy gibi isimler de verilmektedir.

Meme Estetiği

Kadin ve Erkek Meme Estetigi Ameliyatlari icerisinde, Sarkik meme, meme buyutme, meme kucultme(Reduction Mammaplasty), simetri bozuklugu ve Kanser rahatsizliklari nedeniyle yapilan protez meme operasyonlari yer almaktadir. Meme küçültme ameliyatının tek farkı bu ameliyatta meme dikleştirilirken memenin içerisindeki bezlerden ve yağlardan bir kısmı ve bir miktar deri de alınarak yapılması. Böylece meme hem küçülür hem de şekli düzeltilir.

Kalca Estetiği, Kalça Dolgunlaştırma ve Küçültme

Kalça estetiği ile daha hoş ve estetik görünümlü kalçalara kavuşmak mümkündür. Kalçalar kadın figürünün en önemli unsurlarından birisidir. Dolgun yuvarlak ve dik görünümlü giyilen kıyafeti tam dolduran kalçalar günümüzde tüm kadınların en çok sahip olmayı arzuladıkları vücut parçalarıdır. İlerleyen teknoloji ve plastik estetik cerrahi teknikler sayesinde bu durum kadınların lehine gelişmektedir. Ancak sadece kadınlar değil, günümüzde küçük ve silik kalçalı erkekler de daha biçimli kalçalar için aynı ameliyatı istemektedir.

Genital Bölge Estetiği

Kadınların pek çoğu doğuştan veya yaptıkları doğumlardan sonra ya da yaşlanmanın getirdiği sebeplerle değişik gental bölge deformasyonu ve sorunları yaşarlar. Konuya ilişkin aşağıdaki yöntemler başarı ile uygulanmaktadır.

  • Labioplasty
  • Vajinoplasty
  • İnceltme (Yağlanma giderimi)
  • Klitoris Estetiği
  • Kızlık Zarı Onarımı
  • Yara Izi Iyilestirme
  • Ağız estetiği