Health Guide Istanbul


info@healthguideistanbul.com.tr
HAKKIMIZDA MEDİKAL SERVİSLER ESTETİK & MEDİKAL HASTANELER & DOKTORLAR OTELLER TERMAL & SPA TURLAR MAPPA TURİLETİŞİM
Saç Ekimi
Göz Sağlığı
Ağız ve Diş Sağlığı
Plastik Estetik Cerrahi
Check-up
Sağlıklı Zayıflama
Bölgesel Zayıflama
Dermatoloji
Fizik Tedavi
Medikal El ve Ayak Bakımı
Kalıcı Makyaj
Uyku Apnesi
Akapunktur
Kulak Burun Boğaz
Tüp Bebek
» Saç Ekimi

Saç ekimi son yıllarda başarı ile uygulanan bir operasyon olup ensedeki güçlü saç köklerinin boş alanlara yerleştirilmesidir. Kalıcı bir çözüm olup operasyonun ve sonrası bakımın en hassas şekilde yapılması gerekir. Bir sene sonunda saçlarınız eskisi gibi gür ve sağlıklı hale gelebiliyor.Saç ekimi ciddiye alınması gereken bir cerrahi operasyondur ve ameliyathane koşullarında estetik cerrahlar tarafından yapılmalıdır. İncelikleri ve riskleri de var. Yanlış bir operasyonun genellikle geri dönüşü yoktur. Dolayisi ile bu işlemi yaptırmak için seçeceğiniz yer güvenilir ve tecrübeli olmalıdır. Tam donanımlı bir acil müdahale sistemine, tam zamanlı çalışan kadroya sahip olmadır.

Fue Yontemi

FUE (Follicular Unit Extration) yöntemi; saç ekiminde kullanılan en son nakil yontemidir. Punch Biopsy aparatıyla kılın köküne kadar inilir ve foliküler ünite bir bütün olarak çıkarılır.. 

PERKUTAN Teknik (İğneli) nedir?

Saç ekim operasyonlarında fue yöntemi ile kökler, donör bölgelerden (ense, sakal ve göğüs) tek tek alınır. Ardından köklerin ekim aşamasına geçilir. İğneli ekim tekniğinde kökler, çok ince iğneler ile açılan yuvarlak delikler içine saçların çıkış açısına uygun olarak yerleştirilir. Kök alınan, kök ekilen bölgelerde iz kalmaz.

Saç Dökülmesinde Kök Hücre Tedavisi (PRP)

Bu tedavi, kişiden alınan kanın özel bir yöntem sayesinde trombositlerine ve akyuvarlarına ayrıldıktan sonra saçsız, seyrelmiş, yada yeni ekim yapılmış bölgeye enjekte edilmesi ile gerçekleşir. Tedavisi istenilen bölgeye enjekte edilen, kanın trombosit içeren kısmıdır. Trombositler kanın büyüme faktörlerini barındırırlar. Büyüme faktörleri DNA aktivatörü ile etkin forma dönüştürülüp saçlı deriye enjekte edildiğinde saç dökülmesinde azalma ve saçın kalitesinde artış ortaya çıkmaktadır. Dokunun yenilenmesini sağlayarak, saçlı bölgeyi güçlendiren bu yöntem kişinin kendi kanı ile yapıldığı için herhangi bir alerjik durum yada yan etki yapmaz.

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi, saçın ihtiyacı olan vitaminlerin, minarellerin, proteinlerin, vs. saçlı deri içine çok ince iğnelerle enjekte edilmesidir.

Saç Botoksu (Botoxoterapi)

Uygulamanın temel maddesini oluşturan botulismus toksini saçsız yada seyrelmiş yerlerdeki damarların sürekli olarak açık kalmasını sağlayarak, bölgenin, kan yolu ile daha çok beslenmesini sağlar.Botoks etkisinin devam ettiği 6 – 8 ay boyunca, saçlar sağlıklı bir hal alarak, dökülmeye karşı direnç kazanır.

Kas ve Sakal Ekimi

Kaşın yapısına çok benzerlik gösteren saçlı deriden kök alımı yapılması ile doğallık sağlanmış olunur. Kaşlar 3 ayın sonunda çıkmaya başlar ve ekilen tüm bölgedeki iyileşmeyi görmek için 8 ay beklenmesi gerekir. Kadın ve erkek gözetmeksizin yapılan bu işlemde sorunun çözümü kalıcı olarak sağlanır.Sakal ekiminde saçlı deriden alınan kökler ihtiyaç duyulan bölgeye transfer edilir.